Безпечний Інтернет

З розповсюдженим доступом до інтернету комунікації в режимі онлайн стають невід’ємною частиною життя, особливо серед підлітків. Інтернет відіграє важливу роль не тільки в процесі навчання, але й у спілкуванні молодих людей зі своїми однолітками.

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, У 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків відповіли, що не користувалися соціальними мережами жодної години в робочі дні. Серед хлопців про це зазначив кожен десятий опитаний, а серед дівчат – 3,3%.

Учнівська молодь досить активно користується соціальними мережами протягом робочих (навчальних) днів, але найбільша мережева активність (кількість годин користування) припадає на вихідні дні – суботу та неділю. Так, у період із понеділка по п’ятницю 48,6% підлітків проводить у соціальних мережах до 3-х годин на день, а 44,7% – 4-х та більше годин. У вихідні дні 39% респондентів користуються соціальними мережами до 3-х годин включно та 54,9% – від 4-х годин та більше. Така поведінка характерна для різних груп учнівської молоді. У всіх вікових групах дівчата виявилися більш активними користувачами всесвітньої мережі як у робочі, так і у вихідні дні.

День безпечного інтернету

Суспільство звернуло увагу на проблему безпечного інтернету, коли мережа стала не просто системою комунікації, а й каналом розповсюдження ворожого та шкідливого, а дуже часто жахливого контенту.

В Україні День безпечного Інтернету відзначається 9 лютого з 2009 року за підтримки “Майкрософт Україна”. Цього дня проводяться різноманітні конференції, круглі столи, “прямі лінії” за участю експертів, спрямовані на популяризацію механізмів безпечної роботи в мережі, обговорюються питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту, а також ведуться дискусії та діалоги з пошуку компромісу між ефективністю та безпечністю використання Інтернету з урахуванням української специфіки.

Як уберегти дітей онлайн

На платформі ДІЯ. Цифрова освіта для батьків маленьких українців створили серіал “Безпека дітей в інтернеті”, в якому вас навчать, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства. Цей курс для того, аби навчити батьків допомагати дітям використовувати інтернет та цифрові пристрої безпечно і з користю.

Безпека дітей в інтернеті. Вступне слово Марії Єфросініної

Що таке кібербулінг? | ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ ПРО КІБЕРБУЛІНГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

30 ненудних ПОРАД про БЕЗПЕКУ в інтернеті

Дія Влог // Безпека дітей в інтернеті

Фішинг, клікджекінг, кіберсквотінг: Які види шахрайств є в інтернеті та як убезпечитись від них?

Кiлькiсть переглядiв: 287