Соціальний педагог - Гончарова Тетяна Сергіївна

Рекомендації


ЯК ВИХОВАТИ ДОБРУ ДИТИНУ

/Files/images/Dobro-ditina[1].jpg

Нинішній час для досягнення щастя особливо потребує сильних особистостей. Сила їх у доброзичливості та вмінні контактувати з іншими людьми, у здатності програвати, не озлоблюючись, спостерігати за успіхом друзів, не заздрячи. Ця сила іншого ґатунку, ніж зло та агресія. Вона здатна принести дитині щастя. Не тиском і владою, не покаранням і страхом, а доброзичливою увагою до дитини та її проблем можна допомогти їй позбутися озлобленості та агресивності. Справді сильною особистістю є особистість відкрита, доброзичлива, добра.

1.Любіть дитину. Не забувайте, що їй необхідна Ваша ласка: обіймайте, цілуйте, гладьте по голівці. Знаходьте радість у спілкуванні з дитиною.

2. Безпосереднє спілкування з дорослими, приклад дорослих, наслідування їх – суттєвий фактор морального формування особистості.

3.Значну роль відіграє вплив дорослих на адекватне ставлення дитини до недоброго та доброго,на формування правильних моральних оцінок.

4.Критеріями для моральної оцінки є ті моральні норми, правила, які висувають дорослі до власних дітей.

5. Діти виховуються не лише на добрих прикладах, а й на прикладі активного подолання поганого. Стимул пробуджує в дитині бажання здійснювати той вчинок, який від нього чекають дорослі. Тому не можна вважати моральним той вчинок, що здійснюється через боязнь покарання, через власну вигоду.

6. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.

7. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами і проблемами дитини.

8. Акцентуйте увагу на розумінні мотивів моральної поведінки, значенні ситуації самостійного морального вибору.

9. Дозволяйте дитині творити: конструювати, ліпити, клеїти, малювати.

10. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії, походи, свята.

11. Надавайте перевагу повноцінному харчуванню, а не розкішному одягу.

12.Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички та любов до праці.

13. Не робіть з дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом родини зі своїми правами та обов’язками.

14. Дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на власну долю.

15.Пам’ятайте! Дитина, що сповнена зла й агресії, менш щаслива, ніж дитина доброзичлива.


/Files/images/kvten_traven_2020/Без названия.jpg

Як батькам допомогти дитині впоратися з можливим стресом при тимчасовому знаходженні вдома на карантині.

Батьки, близькі дітей, знаходячись вдома можуть прищепити дитині навички подолання, впоратися зі складними ситуаціями і навчити його справлятися з можливим стресом.

Для цього батькам необхідно: Зберігати, підтримувати, культивувати сприятливу, спокійну, доброзичливу атмосферу в сім'ї. У складних ситуаціяхне треба панікувати, слід пам'ятати, що "чорну смугу завжди змінює біла";.

Доброзичливий спокій членів сім'ї допоможе надати дитині упевненість, стабілізує ситуацію.

Намагатися регулярно спілкуватися, розмовляти з дитиною на теми, пов'язані з його переживаннями, почуттями, емоціями. Обов'язково обговорюйте найближче і далеке майбутнє.

Намагайтеся будувати (але не нав';язувати) перспективи майбутнього спільно з дитиною. Діліться своїми переживаннями, думками, розповідайте чесні історії з життя, у тому числі про подолання вами і вашими знайомими важких життєвих ситуацій. Звичайна розмова по душах здатна змусити дитину повірити у свої сили.

Поспівчувайте, скажіть, що ви розумієте, як йому зараз важко (якщо він переживає, що не може відвідувати школу, секції). Діти, які відчувають підтримку і щире співчуття батьків, справляються зі стресом успішніше.

Навчити дитину виражати свої емоції в соціально прийнятних формах (агресію - через активні види спорту, фізичні навантаження, які можна виконувати вдома або на вулиці; душевні переживання - через довірливу розмову з близькими, що приносить полегшення). Часто дитині (особливо підлітку) складно розповідати про свої переживання батькам або одноліткам.

З цією метою запропонуйте дитині завести зошит, в якому він розповідатиме про свої переживання. Виклавши емоції на папір, він відчує полегшення, звільнившись від можливих негативних думок.

Заохочувати фізичну активність дитини. Стрес - це, передусім, фізична реакція організму, тому ефективно боротися з ним дитині допоможе будь-яка діяльність, що вимагає фізичних зусиль: прибирання по будинку, фізичні вправи, спів, танці.

Намагайтеся не змушувати дитину витрачати сили на те, що йому не цікаве, але постарайтеся визначити спільно з дитиною, яким активним зайняттям він хотів би займатися, знаходячись вдома. Підтримувати і стимулювати творчу ручну працю дитини. Навіть якщо Вам здається, що,наприклад, підліток "впадає в дитинство" і нічого корисного не робить (малювання, плетіння "фенечек", прикраса одягу, склеювання моделей), усе це є своєрідною "розрядкою", несе заспокоєння - через роботу уяви підліток відволікається від негативних переживань, повсякденних проблем.

Заохочувати дитину до турботи про ближніх (представниках старшого покоління, молодших дітях, домашніх вихованцях). Приємні обов'язки, відчуття, що "хтось від мене залежить", "без мене не впорається", "я потрібний комусь", є додатковим ресурсом для того, щоб впоратися з можливим стресом.

Підтримувати сімейні традиції, ритуали. Важливо, щоб хороша сімейна традиція була цікава, корисна і улюблена усіма поколіннями сім'ї. Іншими словами, сімейні ритуали можна і треба трансформувати, щоб молодше покоління із задоволенням брало участь в них, а не сприймало їх як невідворотне, нудне, даремне проведення часу. Намагатися підтримувати режим дня дитини (сон, режим харчування). Частіше давайте дитині можливість отримувати радість, задоволення від повсякденних задоволень (смачна їжа, прийняття розслабляючої ванни, спілкування з друзями по телефону і т. д.).


Кілька золотих правил люблячим батькам майбутнього першокласника

/Files/images/kvten_traven_2020/image.jpg

1. Коли-небудь дитина залишить рідну домівку, і на той час тато і мама повинні навчити його бути людиною.

2. У дитячих очах світ виглядає інакше, ніж у дорослих. Дитина чекає пояснень на питання: «що?», «коли?» і «чому?».

3. Ручки малюка ще маленькі, тому не чекайте від нього досконалості, коли він пише, малює, кидає м'яч та ін.

4. Почуття крихти ще не дозріли, тому батьки повинні бути чуйними.

5. Щоб розвиватися, дитині потрібен інтерес дорослих, а не їх тиск. І оцінювати треба не саму дитину, а його вчинки.

6. Діти потребують самостійності, щоб робити помилки і на них вчитися. Тоді вони зможуть приймати рішення у дорослому житті.

7. Діти вчаться у тат і мам всьому: словам, інтонаціям, вчинкам. Тому святий обов'язок дорослих - показувати хороший приклад.

8. Всі без винятку діти хочуть відчувати любов і ласку. Не скупіться на обійми і поцілунки./Files/images/sp/Слайд1.JPG/Files/images/sp/Слайд2.JPG/Files/images/sp/Слайд3.JPG/Files/images/sp/Слайд4.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 517